Gå til hovedinnhold

Valg av styre og valgkomité til årsmøtet i FFO Vestland i 2026

FFO har 90 medlemsorganisasjoner og er en viktig aktør for å fremme likestilling og deltakelse for funksjonshemmede, kronisk syke og pårørende. Med en plass i fylkesstyret vil din organisasjon ha større innflytelse på FFOs påvirkningsarbeid i Vestland.

Hvem skal velges i 2026
Til styret skal leder, nestleder, to styremedlemmer og to vararepresentanter velges. Til valgkomiteen skal leder, 1 medlem og 1 vararepresentant velges.

10-års-regelen
I vedtektenes § 7, B nr 1. står det at ingen person kan uten opphold ha ulike tillitsverv i FFO i mer enn 10 år. Valgkomiteen vil vektlegge både kontinuitet og fornyelse i vårt arbeid.

Kvalifikasjoner
Vi forutsetter at kandidaten som foreslås er foreslått og har tillit fra sin egen organisasjon. Vi ønsker forslag på kandidater som kan se ut over egen gruppe, men samtidig er godt forankret i egen organisasjon. Evne til å samle ulike interesser er en viktig egenskap. Vi trenger et styre med god og allsidig kompetanse. Valgkomiteen ber om forslag på gode kandidater til både fylkesstyre og fylkets valgkomité.

Det vil bli gitt styreopplæring til de nye styrene i fylkes-FFO.

Hvem har forslagsrett
Det er medlemsorganisasjonene som kan foreslå kandidater til FFO i fylket. Den som foreslås, må godkjenne nomineringen.

Om fylkesstyrets arbeid
Fylkesstyret har blant annet ansvar for å fremme interessepolitiske saker, brukermedvirkning og har generelt ansvar for driften av fylkes-FFO.

Det kan forventes ca. 8 - 10 styremøter i året, og styremøtene avholdes som regel i Bergen, med muligheter for digital deltakelse. Det må påregnes noe representasjon ut over styremøter samt at noe av arbeidet også kan foregå digitalt.

Send forslag til valgkomiteen via skjema nedenfor.

Med vennlig hilsen
For valgkomiteen

Dag Einar Liland, leder av valgkomiteen

Vibecke Magnus, seniorrådgiver FFO Vestland