
Grunnopplæring i brukermedvirkning gjennom FFO Trøndelag
Funksjonshemmedes Fellesorganisasjon i Trøndelag (FFO) vil med dette invitere personer i våre medlemsorganisasjoner, på fylkesplan og lokal plan til grunnkurs i brukermedvirkning.
Er du nysgjerrig og lyst til å lære om hva brukermedvirkning er og kunne tenke deg en brukermedvirker oppgave i fremtiden eller om du er nyoppnevnt brukerrepresentant er dette kurset for deg.
Dette er et helt grunnleggende kurs.
FFO Trøndelag får etterspørsel etter brukerrepresentanter i mange ulike sammenhenger, det kan være fra NAV, Helseforetakene, Fylkeskommunen, kommunene og mange andre.
Spørsmål som vi i løpet av dagen håper å ha besvart er:
Hva er en brukermedvirker? Kan jeg være en brukermedvirker? Hvilken kompetanse bør man inne ha? Hva er min rolle som brukerrepresentant? Hvem representerer jeg i en slik rolle? Det er disse problemstillingene vi skal prøve å besvare i løpet av 15. oktober 2026.
Vi oppfordrer organisasjonene og sende denne invitasjonen til alle sine lokallag samt representanter som har fått brukermedvirkningsroller fra deres organisasjon i det siste året. og meld på deltakere slik at vi kan få tilgang til flere personer som ønsker å jobbe interessepolitisk i Trøndelag.
Det er mye godt interessepolitisk arbeid som blir gjort via brukermedvirkningsarenaen.
Viktig huskeregler når man deltar på FFO sine arrangement:
FFOs Kongress har gjort vedtak om at alle FFOs arrangementer – lokalt, fylkesvis, regionalt og nasjonalt – skal være røykfrie.
Dette innebærer at møter, kurs og konferanser i FFO-regi skal være røykfrie fra møtestart til møteslutt. Vedtaket omfatter også pauser og sosialt fellesskap innenfor rammen av arrangementene.
Vi henstiller alle deltakerne om ikke å bruke parfyme og etterbarberingsvann.