Løsning i sikte?
- FFO vil ha brukermedvikning på bilområdet
Representanter fra brukerorganisasjonene har vært i møte med prosjektmedarbeider i NAV som jobber med omorganisering av bilområdet. FFO har på flere møter i Brukerutvalget på hjelpemiddelområdet etterlyst brukermedvirkning på omorganisering av bilområdet. Som kjent har NAV bestemt at det skal etableres 5 regionale bilsentra. Det kan se ut som at vi nå får gjenomslag for et langvarig krav om brukermedvirkning i prosjektet.
Siden april i fjor har FFO gjort det klart overfor NAV at vi forventer brukermedvikning og reell innflytelse i dette viktige prosjektet. FFO har pekt på at det vil være naturlig at vi
blant annet får representasjon i prosjektets styringsgruppe, som ennå ikke er etablert. FFO avventer spørsmålet om lokal brukermedvikning til vi har fått avklart og blitt enige om hvordan NAV vil sikre brukerorganisasjonene innflytelse på sentralt nivå. Saken ligger nå til vurdering hos NAV.
- Ut fra signaler jeg nå har mottatt regner jeg med at FFO får plass i den sentrale styringsgruppen for prosjektet og at vi så snart som mulig får avklart hvordan vi kan sikre lokal brukermedvikning på de 5 regionale bilsentra som er under etablering, sier kontorleder Cato Lie.
(04.09.09)